Людям з порушення зору Звичайна версія

Фонд гарантування заявляє про тиск на ліквідатора ПАТ «КБ «Надра» зі сторони позичальників, наближених до братів Сегалів - акціонерів банку 2005-2008 років

23.05.2018

ПРЕС-РЕЛІЗ

Фонд гарантування розцінює як тиск дії представників позичальників-інсайдерів ПАТ «КБ «Надра», які замість того, щоб виконувати у повній мірі свої зобов’язання перед банком та повертати кредити, намагаються тиснути на уповноважену особу Фонду, використовуючи у тому числі у своїх цілях правоохоронні органи та народних депутатів.

У 2008 році ПАТ «КБ «НАДРА» видав кредит у сумі 25 млн дол США компанії, що належала офшорним фірмам, що входили до бізнес-групи Іллі та Вадима Сегалів, для будівництва підприємства з переробки сої. З метою уникнення виконання зобов’язань перед банком компанія-позичальник здійснила процедуру реорганізації, змінила форму власності та переписала адресу нерухомого майна, переданого в заставу ПАТ «КБ «НАДРА». Як наслідок таких недобросовісних дій перед банком виникла загроза втрати заставного майна як джерела погашення кредиту. Попри це, у 2009-2014 роках банку вдалося у судовому порядку задовольнити частину своїх вимог, у тому числі, повернути частину виданих кредитних коштів за рахунок взяття на баланс заставного майна – новозбудованого цілісно-майнового комплексу – заводу з переробки сої, що розташовується у м. Нова Каховка, вул. Індустріальна (Херсонська область).

Однак, після визнання банку неплатоспроможним (лютий 2015 року) колишні акціонери фінустанови вирішили «повернути» цей актив у свою сферу впливу. Зокрема, зі сторони ТОВ «Весдікс Інвестмент Лімітед» (наближене до братів Сегалів) було ініційовано низку судових процесів щодо скасування уже прийнятих судових рішень про визнання права власності на комплекс заводу за банком. У результаті, станом на травень 2018 року, зазначене нерухоме майно повернуто у власність позичальника, паралельно – введено процедуру санації боржника. При цьому у реєстрі кредиторів, сформованому у рамках санації підприємства, вимоги ПАТ «КБ «НАДРА» встановлені на рівні 45,7 млн грн, що майже утричі менше існуючої суми балансової заборгованості, яка на початок травня сягнула 124,8 млн грн.

Сьогодні, у рамках санації компанії-позичальника, арбітражний керуючий, тиснучи на уповноважену особу Фонду, намагається примусити банк в обхід визначеної законодавством та нормативними актами Фонду процедури продажу активів неплатоспроможних банків, без відкритих он-лайн аукціонів та публічних торгів, переуступити права вимоги за кредитом на користь ТОВ «Весдікс Інвестмент Лімітед» за ціною у 45,7 млн грн.     

При цьому у своїх спробах примусити уповноважену особу Фонду погодити переуступку прав вимоги, порушуючи існуючу прозору процедуру продажу активів неплатоспроможних банків, представники позичальника використовують, у тому числі, звернення до правоохоронних органів та народних депутатів.  

На сьогодні ПАТ «КБ «НАДРА» є показовим прикладом щодо спроб позичальників-інсайдерів уникнути виконання зобов’язань перед банком. Фонд гарантування уже заявляв, що 98% кредитів юридичних осіб, виданих до 2009 року ПАТ «КБ «НАДРА» (в період коли акціонерами банку були брати Сегалі, а головою правління Ігор Гіленко), є інсайдерськими і стали інструментом виведення з банку майже 8 млрд грн. Зважаючи на це, Фонд гарантування і надалі публічно повідомлятиме про те, які «схеми» найбільші позичальники-інсайдери банку використовують зараз для легалізації своїх оборудок.

Нагадаємо, тільки у рамках виплати гарантованої суми відшкодування вкладниками ПАТ «КБ «НАДРА» отримано 3,7 млрд грн, а загальна сума акцептованих вимог кредиторів банку перевищує 25 млрд грн, з яких на сьогодні задоволено вимоги на суму 1,3 млрд грн.